Najpiękniejsze kobiety świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejsze kobiety świata

Stolica, Windhoek. Pierwsza styczność z Namibią. Od razu intensywna, zwalająca z nóg. Nie ze względu na widoki, ale na ludzi. Poznajcie jeden z ostatnich, koczowniczych ludów – Himba.

 

 

Mówią, że kobiety z tej grupy etnicznej należą do najpiękniejszych na świecie. Dały się namówić na sesję poza Windhoek, gdzie zwykle sprzedają swoje produkty. Zdjęcia? Mile widziane. Kobiety Himba bardzo lubią fotografie. To świetne modelki.

 

 

Codzienne życie Himba to tradycja – żyją w chatach wykonanych z gliny i krowiego łajna. Dachy zrobione są z mocno ubitej trawy. Lud Himba nadal zajmuje się pasterstwem, to podstawa ich utrzymania. Dla nich to świętość, mieszkańcy wioski uważają, że bez krów byliby niczym. To właśnie zwierzęta sprawiają, że Himba prowadzą koczowniczy tryb życia.

 

 

Życie wioski jest doskonale zorganizowane. Wszystko ma tu swoje miejsce, a czas płynie swoim trybem. Choć nie dajcie się zwieść – Himba ze smartfonem to nierzadki widok. Jak widać, można pogodzić tradycję z nowoczesnością. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami podczas naszej wyprawy!

 

Namibia ??

Najpiękniejsze kobiety świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!