Najpiękniejsze jarmarki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejsze jarmarki

Jeżeli na chwilę odeszliście od świątecznego stołu i zaglądacie na goforworld.com to znak, że chcecie wybrać się w szybką podróż. Służymy pomocą. Zabierzemy was dzisiaj na świąteczne jarmarki – najpiękniejsze w całej Europie!

Co roku robią wielką furorę do tego stopnia, że w końcu zorganizowano plebiscyt najlepszych świątecznych rynków, na których nie brakuje bud pełnych rękodzieła, ozdób i smakołyków.

Publiczne głosowanie zostało zorganizowane przez European Best Destinations i zgromadziło ponad 200 000 głosów z 131 krajów.

Choć świąteczne jarmarki kojarzymy z Niemcami, to jednak największe laury przypadły chorwackiej stolicy, co zawdzięcza oszałamiającym atrakcjom i prawdziwym tłumom zwiedzających.

Plac Bana Josipa Jelačića i plac europejski to dwa główne miejsca świątecznych spotkań. Z kolei park Zrinjevac został przekształcony w zimową krainę pełną straganów. Właśnie z tą mocą atrakcji przegrały tak znane miasta, jak Wiedeń, Drezno i Strasburg.

Post udostępniony przez A (@agramsi)

Jeżeli interesuje was, jak przedstawia się dziesiątka najpiękniejszych, europejskich jarmarków świątecznych, nie pozostawiamy was dłużej w niepewności!

1. Zagrzeb, Chorwacja
2. Colmar, Francja
3. Wiedeń, Austria
4. Budapeszt, Węgry
5. Strasburg, Francja
6. Montbeliard, Francja
7. Aachen, Niemcy
8. Bazylea, Szwajcaria
9. Metz, Francja
10. Tallinn, Estonia

Najpiękniejsze jarmarki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com