Najpiękniejsza Litwa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejsza Litwa

Litwa wciąż pozostaje nieodkryta. Choć jest tak bliska i tak piękna, nie należy do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Europie. Ten pogląd mogą jednak zmienić przepiękne zdjęcia Martynas Charevičius, fotografa, który między innymi przy użyciu drona, wydobył urok tego kraju.

Nasz bezpośredni sąsiad, czyli Litwa, ma sporo do zaoferowania. Zielone, rozległe tereny, mnóstwo zieleni, przestrzeń, spokój. Idealna do tego, aby zwiedzić ją samochodem. Wystarczy wybrać się do Wilna, aby poczuć barokowy klimat – Starówka olśniewa z każdej perspektywy! Z kolei w Litwińskich Trokach przeniesiemy się do niezwykłej epoki średniowiecza, podziwiając przepiękny zamek nad brzegiem jeziora Galve…

A może wolicie niesamowity, wąski półwysep Mierzei Kurońskiej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO? Nazwano go jednym z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych krajobrazów w Europie.

Raj dla miłośników przyrody, fotografii, sportu, dłuższych lub krótszych wyjazdów z rodziną. Martynas Charevičius oddał piękny hołd Litwie, swojej ojczyźnie. Może jesienią warto tam zajrzeć? Przekonać się osobiście, jak to wygląda z bliska?

Najpiękniejsza Litwa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com