Najmniejszy kraj Afryki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najmniejszy kraj Afryki

Gambia prowadzi w tym roku aktywną kampanię promocyjną, której celem jest przyciągnięcie zagranicznych gości. Także Polaków.

Malutkie państwo, przycupnięte nad rzeką Gambią i graniczące wyłącznie z Senegalem, nie należy do potęg afrykańskiej turystyki. A przecież dysponuje niezbędnymi atutami: gorącym klimatem, pięknymi plażami na oceanem, bogactwem egzotycznej fauny i flory. Do tego należy do najbezpieczniejszych krajów Afryki.

Dlatego władze słabo rozwiniętej gospodarczo Gambii stawiają teraz na turystykę. W tym roku zainwestowano w promocję na świecie oraz w rozwój infrastruktury, nad czym czuwa osobiście Hamat Bah, gambijski minister kultury i turystyki. Jego resort nawiązał też współpracę z liniami lotniczymi i agencjami turystycznymi z różnych stron świata.

Przynosi to efekty. Na przykład takie, że już teraz możemy rozglądać się w Polsce za ofertami wakacji w Gambii w bardzo atrakcyjnych cenach. Albo, jeśli chcemy ogarnąć sobie wszystko na własną rękę, za promocjami na bilety lotnicze do Bandżul, stolicy najmniejszego kraju Afryki.

Najmniejszy kraj Afryki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.