v

Najlepszy hotel Warszawy

Na liście „Najlepszych miejsc na świecie 2018” tygodnika „Time” znalazł się Raffles Europejski Warsaw, hotel z długą historią, otwarty ostatnio po długim remoncie.

Hotel, nazwany Europejskim, budowano etapami w latach 1855-1877 w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się pałac Ogińskich, czyli pomiędzy dzisiejszym placem Marszałka Józefa Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem. Uznawany był za najbardziej luksusowy obiekt w stolicy. W czasach II Rzeczpospolitej zabytkowy budynek funkcjonował jako siedziba dyplomatów z Belgii, Brazylii, Finlandii, Hiszpanii i Litwy, a po wojnie urządzono w nim Akademię Wojskowo-Polityczną. Później znów stał się hotelem, aż w 2013 roku zamknięto go i rozpoczęto gruntowną renowację, połączoną z zastąpieniem strychu dwoma nowymi kondygnacjami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Raffles Europejski Warsaw (@raffleseuropejski)

Otwarty ponownie już jako Raffles Europejski Warsaw należy teraz, jak można słusznie wnioskować z nazwy, do tej samej sieci, co słynny hotel w Singapurze. I nie ustępuje mu pod względem luksusu i prestiżu, o czym świadczy wyróżnienie przez „Time”. Ponad tysiąc redaktorów i ekspertów wskazało warszawski obiekt jako jedno ze stu „najbardziej ekscytujących, innowacyjnych i pięknych miejsc, mających wpływ na branżę turystyczną”. Na pewno pomogło również to, że Polska dostała się ostatnio do grona najpopularniejszych celów wycieczek w Europie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Samurai (@sam.u.rai)

Najlepszy hotel Warszawy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.