Najlepsze zdjęcia 2020. Świat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze zdjęcia 2020. Świat

Choć rok 2020 odciął nas od świata podróży, to jednak wciąż możemy podziwiać niesamowite zdjęcia. Artyści zaprezentowali swoje prace w przeróżnych konkursach. My wybraliśmy kilka takich, które szczególnie złapały nas za serce albo wywołały szczery uśmiech na twarzy.

Najpierw zdjęcie biorące udział w konkursie Budapest International Foto Awards 2020. Sympatyczna rodzinka niedźwiedzi polarnych wydaje się urocza, ale topniejący lodowiec pod ich łapami, to dowód na to, że czeka ich zagłada. Uśmiech zamiera na twarzy na myśl o tym, co ich czeka, bo to ostatni kawałek lodu we wschodnim Svalbardzie. Bez niego niedźwiedzie nie mają jak polować. Autor fotografii, Roie Galitz, ma oko do przyrody.


W tym samym konkursie wziął udział nasz rodzimy fotograf, Piotr Zwarycz. Fotografuje pracę polskich strażaków. Rok 2020 to był rok pożarów. Tych małych i dużych. Tych dosłownych i przenośnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Piotr Zwarycz (@obiektiv)

Zerknijcie jeszcze na to oszałamiające zdjęcie, wykonane na wysokości 4000 metrów w Syczuanie w Chinach. Autorem jest Tetsuo Kurita.

A dla miłośników zapierającego dech w piersiach nieba – turkusowe jezioro w kraterze wulkanu Kawah Ijen i Droga Mleczna. Autorem zdjęcia jest Sherwin Magsino.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Win Magsino (@winmagphotography)

Wildlife Photographer of the Year to konkurs, który istnieje od 1965 roku. W ubiegłym roku nadesłano aż 49 000 zdjęć z całego świata. Każde z nich dowodzi, że świat przyrody jest niesamowity. Zwycięzca w kategorii portrety to Mogens Trolle daje wrażenie, jakby zwierzęta pozowały specjalnie dla niego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mogens Trolle (@mogenstrolle)

W ramach Wildlife Photographer of the Year nagradza się zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Kilkadziesiąt tysięcy nadesłanych prac to zarówno zdjęcia czułe i po prostu piękne, jak i te, które przypominają nam, jak blisko zagłady jesteśmy. Na poniższej fotogtafii  autorstwa Ami Vitale, Joseph Wachira pociesza Sudana, ostatniego samca nosorożca białego północnego, jaki pozostał na planecie, na chwilę przed jego śmiercią w Ol Pejeta Wildlife Conservancy w północnej Kenii. Zwierzę odeszło w otoczeniu kochających opiekunów, co nie zmienia faktu, że wyginął kolejny gatunek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ami Vitale (@amivitale)

Zostawmy na chwilę świat przyrody i zerknijmy na ludzi. I na fotografię ślubną! Konkurs Best of the Best Wedding Photo Contest pozwala znaleźć prawdziwe perełki. Jak na przykład ta, od Silas Chau, wykonana w Melbourne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Silas Chau (@silaschau)

Miłość ponad wszystko. W otoczeniu spektakularnych widoków Parku Narodowego Mount Rainier (USA).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Henry Tieu (@henrysdiary)

Najlepsze zdjęcia 2020. Świat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!