Najlepsze wieżowce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze wieżowce

Rzućcie okiem na kilka wysokich budynków wyróżnionych przez ekspertów od miejskiej architektury.

Council on Tall Buildings and Urban Habitat to międzynarodowa organizacja założona w 1969 roku. Jej cel stanowi szerzenie wiedzy na temat wysokich budynków oraz zrównoważonego rozwoju miast. A jednym ze sposobów realizacji tego celu jest coroczny konkurs na najlepsze wieżowce, które świetnie wpisują się w miejski krajobraz.

Tegorocznym zwycięzcą okazał się singapurski Oasia Hotel Downtown. Sześćdziesięciopiętrowy gmach wyróżnia się zielono-czerwoną fasadę, którą tworzy ponad pięćdziesiąt gatunków pnących roślin, i wielkimi tarasami.

American Copper Buildings wybrano najlepszym wieżowcem w Amerykach. Dwa ozdobione miedzią apartamentowce przypominają tańczącą parę. Przechylają się delikatnie, a łączy je widokowy most.

Europejski zwycięzca to The Silo w Kopenhadze, czyli silos zbożowy z lat sześćdziesiątych przebudowany na nowoczesny i stylowy wieżowiec mieszkalny.

W Afryce też największe wrażenie na ekspertach zrobił przebudowany silos. Tu jednak urządzono w nim nie apartamentowiec, ale muzeum poświęcone afrykańskiej sztuce współczesnej – Zeitz MOCAA.

Najlepsze wieżowce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.