Najlepsze ujęcie świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze ujęcie świata

40 stopni w cieniu, widok na Dolinę Śmierci i pełne emocji oczekiwanie na totalne zaćmienie słońca. Ekipa goforworld.com czerpie garściami z pobytu w USA, a zdjęcie, które za chwilę zobaczycie, będzie dla was szokiem!

Takie fotografie robi nasz przewodnik, czyli Karol Wójcicki. Jeżeli nie wierzycie, że wyprawy goforworld.com to niesamowite przeżycie, przeczytajcie, jak wiele emocji może wyzwolić TAKI widok:

Jadąc do USA na całkowite zaćmienie Słońca miałem jeszcze jedno, bezczelne marzenie. Zobaczyć i sfotografować Drogę Mleczną nad Wielkim Kanionem. Dziś mi się to udało!
Ten widok obezwładnia! Jasne centrum Galaktyki o zmierzchu znajduje się tak wysoko, że po raz pierwszy w życiu musiałem zadzierać do niego głowę. Pod nim mogłem dostrzec odsłonięte spod horyzontu gwiazdy nieba południowego, które oglądałem pierwszy raz w życiu. Dołączyły one do licznego grona dobrze mi znanych przyjaciół nieba północnego 🙂
Jasna wstęga pięła się przez całe niebo znikając na północnym-wschodzie w okolicach leżącego prawie na horyzoncie Perseusza. Dookoła mnie pięknie grały świerszcze (jak w amerykańskim filmie), a dookoła głowy akrobacje urządzały głośno popiskujące nietoperze. I choć znajdowałem się na wysokości ok. 2400 m nad poziomem morza, owiewał mnie ciepły, przyjemny wiatr. Przede mną, tuż za 1,5 metrową barierką znajdowała się bezkresna, czarna otchłań Wielkiego Kanionu.
Takiej nocy i takiego widoku nie zapomina się do końca życia!
I choć ta noc mogłaby by stanowić danie główne całego wyjazdu cały czas staram się pamiętać, że już po jutrze zobaczę na własne oczy po raz kolejny całkowite zaćmienie Słońca.
Skopiujcie powyższe jako definicję hasła “szczęście” w Wikipedii 🙂
Jeśli podoba Wam się moje zdjęcie – udostępnijcie je proszę znajomym. (źródło: facebook)

Uff, Karol potrafi oddać emocje i wrażenia. Nie tylko w taki sposób! Nasze ekipie można również pozazdrościć.

Tymczasem gorące słońce nie ustępuje. Pali niemiłosiernie, ale uśmiech naszego przewodnika dowodzi, że da się żyć. Pomimo 40 stopni. W cieniu!

W poniedziałek totalne zaćmienie. Jeżeli wszystko się uda, będzie transmisja LIVE!

Najlepsze ujęcie świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!