Najlepsze uczelnie świata | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze uczelnie świata | TOP 8

Rozglądając się dziś po świecie, zajrzymy na uniwersytety i politechniki zajmujące najwyższe miejsca w globalnym rankingu. Trafimy w ten sposób do trzech krajów na dwóch kontynentach.

#8 Politechnika Federalna w Zurychu

Założona w 1854 roku uczelnia to najlepsza politechnika w Europie. Wywodzą się stąd najwybitniejsi specjaliści od elektroniki, mechaniki i informatyki.

A post shared by @nongnongyeye on

#7 Uniwersytet Londyński

W roku 1836 utworzono federację instytutów i uczelni rozrzuconych po Londynie i okolicach. Najważniejsza jej częścią jest o dziesięć lat starszy University College London, który był kiedyś jedyną świecką alternatywa dla wyznaniowych placówek w Cambridge i Oksfordzie.

# 6 Uniwersytet Oksfordzki

Założona w połowie XII wieku uczelnia to najstarszy brytyjski uniwersytet. I architektoniczne cudo!

#5 Kalifornijski Instytut Technologiczny

Caltech powstał dokładnie 125 lat temu. To niewielka i bardzo elitarna uczelnia, której absolwenci zgarnęli kilkadziesiąt nagród Nobla.

#4 Uniwersytet Cambridge

Tylko odrobinę młodszy od Oksfordu, bo założony u progu XIII wieku. Skoro wspomnieliśmy wyżej o Noblach – Cambridge ma ich na koncie prawie sto!

#3 Uniwersytet Harvarda

Uczelnia otwarta pod Bostonem w roku 1636 to najstarszy uniwersytet Ameryki Północnej. Placówka, której patronem jest purytański duchowny John Harvard, to także najbogatsza uczelnia świata, z majątkiem szacowanym na… 38 miliardów dolarów.

#2 Uniwersytet Stanforda

Rówieśnik Caltechu, także znajdujący się Kalifornii, założony został przez byłego gubernatora tego stanu po tym, jak na dur brzuszny tuż przed swoimi szesnastymi urodzinami zmarł jego syn, Leland Stanford. Rodzice uczynili go patronem uniwersytetu, aby „dzieci Kalifornii były ich dziećmi”.

https://www.instagram.com/p/BMxZXxjh0R2/

#1 Instytut Technologiczny Massachusetts

MIT ufundowali 155 lat temu przedsiębiorcy z Bostonu i Nowego Jorku. Do dziś uczelnia ukierunkowana jest na tworzenie praktycznych wynalazków i tutaj właśnie dochodzi do wielu przełomów w takich dziedzinach, jak teleinformatyka, biotechnologia czy nanotechnologia.

The Dome #massachusettsinstituteoftechnology where Hacks happen! #collegetour #collegevisit

A post shared by M. Simone (@reigning_sunshine) on

Najlepsze uczelnie świata | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.