Najlepsze smaki świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze smaki świata

Jeżeli podążacie szlakiem doskonałych smaków, zapewne zainteresuje was lista tysiąca najwybitniejszych restauracji świata. Paryż zdobywa koronę, ale Japonia zdominowała całą listę. Gdzie warto się wybrać? 

Przewodnik kulinarny La Liste za najlepszą restaurację uznał paryską Guy Savoy. Miejsce to zdobyło już trzy gwiazdki Michelina; szkolił się między innymi Gordon Ramsay. W menu znajdziemy między innymi niebieskiego homara i gołębia z grilla. Średni rachunek wynosi 250 euro.

Pomimo zwycięstwa francuskiej restauracji, to Japonia wiedzie prym na liście: znalazło się na niej aż 116 lokali. Oprócz tego wyróżniają się również Chiny: 100 restauracji. Włochy z kolei stały się restauracjami, w których oprócz wybirnych smaków, znajdziemy również najlepsze ceny. W 2018 roku warto również pojechać kulinarnym szlakiem do Arabii Saudyjskiej, Iranu i Liechtensteinu.

Co ważne: na liście znalazły się również restauracje z Polski. Wszystkie trzy, czyli Senses, Atelier Amaro i Amber Room zlokalizowane są w Warszawie.

Pełną listę najlepszych lokali znajdziecie TUTAJ.

Najlepsze smaki świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com