Najlepsze restauracje 2019 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze restauracje 2019

Najlepsi z najlepszych w świecie kulinariów? Co roku ranking The World’s 50 Best Restaurant wyznacza kulinarną mapę wyjątkowych restauracji. W roku, po raz kolejny podium zdominowała Europa!

Miejsce pierwsze zajęła francuska restauracja Mirazur z cudnym widokiem na Riwierę Francuską. Restauracja posiada własny, trzy poziomowy ogród warzywny, z których kucharze przygotowują wykwintne dania.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Restaurant Mirazur (@restaurantmirazur)

 

Miejsce drugie należy do kopenhaskiej restauracji Noma, która cztery razy zajmowała w rankingu miejsce pierwsze. To restauracja, która bawi się smakami i ceni minimalizm.

 

Miejsce trzecie to hiszpańska restauracja Asador Etxebarri, którą znajdziecie w Axpe. Tu większość potraw grilluje się na otwartym ogniu, a każda z nich stanowi prawdziwą eksplozję smaku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Klimer (@klimeres)

Dopiero na czwartym miejscu zmieniamy kontynent – ruszamy do Bangkoku, do restauracji Gaggan, która cztery lata z rzędu okupowała pierwsze miejsce w rankingu! W tej restauracji nie serwuje się dużych dań, ale wyłącznie małe porcje na jeden kęs, które zamawia się seriami. Nie trzeba dodać, że każdy specjał to cała symfonia doskonałych smaków…

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Foodieful?ॐ (@om._.nom._.yum)

Na dalszym planie znajdziecie restauracje z Peru, Meksyku, Japonii i Rosji. Cały ranking czeka na was TUTAJ.

Najlepsze restauracje 2019 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!