Najlepsze miasta do życia 2021 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsze miasta do życia 2021

Najlepsze miasto do życia? Po pandemii znów wracają rankingi, które mogą stać się wskazówką dla tych, którzy szukają swojego miejsca na świecie. Takie zestawienie już od lat przygotowuje brytyjski magazyn Monocle. Zobaczcie, kto rządzi na podium!

Ranking 2021 nie pozostaje bez pandemicznych wpływów. Pod uwagę brano między innymi fakt, jak szybko państwa dążą do odbudowania, jak wygląda scena kulturalna i rozwój. Nacisk kładziono na dobro obywateli, politykę mieszkaniową, wspieranie przedsiębiorców, a także bezpieczeństwo. Jak prezentuje się złota dwudziestka?

 1. Kopenhaga
 2. Zurych
 3. Helsinki
 4. Sztokholm
 5. Tokio
 6. Wiedeń
 7. Lizbona
 8. Auckland
 9. Taipei
 10. Sydney
 11. Seul
 12. Vancouver
 13. Monachium
 14. Berlin
 15. Amsterdam
 16. Madryt
 17. Melbourne
 18. Kioto
 19. Brisbane
 20. Los Angeles

Co ciekawe, Kopenhaga okupuje podium już czwarty raz!

Kopenhaga to jedno z tych miast, w których jest prawdziwa ambicja, by zapewnić wszystkim lepszą jakość życia – podkreśla Andrew Tuck, redaktor naczelny „Monocle”. – Ambicje związane z tworzeniem czystego środowiska są tu najlepsze w swojej klasie i miasto zbiera owoce wieloletnich inwestycji.

 

 

Ranking tworzony jest od 2007 roku. Niestety, polskie miasta na razie nie pojawiają się w tym zestawieniu. A wy które miejscówki mieliście okazję podziwiać? My wraz z podróżnikami goforworld.com odwiedziliśmy m.in. Sydney, Kioto, Helsinki i Tokio.

Najlepsze miasta do życia 2021 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!