Najlepsi na świecie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najlepsi na świecie!

Kultura jedzenia od zawsze była pielęgnowana. To skarb każdego narodu. Jednak tradycja jadania w restauracjach, gdzie posiłek staje się sztuką, graniczącą z mistycyzmem ? to trend naszych czasów. Niedawno ogłoszono 50 najlepszych restauracji na świecie. Kto uplasował się na pierwszym miejscu?

World?s 50 Best Restaurants awards to konkurs, który wzbudza wielkie emocje wśród restauratorów na całym świecie. To także wielkie święto miłośników dobrego jedzenia. Niedawno proponowaliśmy udać się w podróż za Jamesem Bondem. A teraz poddajemy myśl, żeby spróbować specjałów chociażby z pierwszej piątki nagrodzonych.

Numerem jeden stała się restauracja pochodząca z Włoch! Osteria Francescana zdobywała już wysokie miejsca, ale tym razem udało się wspiąć na szczyt?

Miejsce drugie zajęła hiszpańska restauracja El Celler de Can Roca. Specjałami są między innymi owoce morza, podane w taki oto sposób?

https://www.instagram.com/p/BDvaIV3nMBU/?taken-by=elcellerdecanroca

Trzecie miejsce należy do USA ? nowojorskiej restauracji Eleven Madison Park. Inspirujące menu, pasja jedzenia i małe dzieła sztuki!

Aby zakosztować pyszności z czwartego miejsca trzeba się będzie udać do Peru. Restauracja mieszcząca się w mieście Lima zaserwuje obłędne owoce morza i lokalne produkty.

Pulpo bajo su coral

A post shared by Virgilio Martinez (@virgiliocentral) on

Miejsce piąte należy do duńskiej restauracji z Kopenhadzi. Noma serwuje dania proste i wykwintne. Jak na laureata gwiazdek Michalina przystało?

Najlepsi na świecie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com