Najdroższe miasta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najdroższe miasta

Gdzie wydamy najwięcej na nocleg, jedzenie i transport?

Planując podróż często szukamy sposobów na to, aby kosztowała nas ona jak najmniej. Polujemy na promocyjne bilety lotnicze, na noclegi w dobrej cenie. Albo po prostu wybieramy się do miejsc, gdzie wszystko jest bardzo tanie. Innym razem, kiedy akurat portfel mamy trochę grubszy, możemy zapragnąć wakacji z najwyższej półki. Gdzie powinniśmy się wybrać w takim przypadku?

Serwis Numbeo sprawdził 538 miast biorąc pod uwagę to, ile zapłacimy tam za dach nad głową, zakupy, posiłek w restauracji i transport. Okazało się, że najdroższym miastem na świecie jest… Hamilton. Choć należałoby raczej powiedzieć: miasteczkiem, bo w stolicy brytyjskiego terytorium zamorskiego Bermudów żyje ledwie półtora tysiąca ludzi. Ale że Hamilton przyciąga rzeszę bogatych turystów, których potrzeby zaspokajać trzeba sprowadzanymi z daleka towarami, ceny są astronomiczne.

Ciekawie układa się dalsza część rankingu. Drugie miejsce dla Zurychu, trzecie dla Genewy, czwarte dla Bazylei, piąte dla Berna, szóste dla Lugano… Ok, rozumiemy, trzeba trochę odłożyć przed wizytą w Szwajcarii.

Najdroższe miasta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.