Najdłuższy most linowy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najdłuższy most linowy

Birmański most w Irlandii? Dlaczego nie!

Jedną z ikonicznych atrakcji Irlandii Północnej jest 20-metrowy most linowy Carrick-a-Rede, zawieszony 30 metrów ponad morzem rozbijającym się o skały. Przyspieszone bicie serca powoduje już samo oglądanie go.

? #loveireland

A post shared by Clare Colleen (@clarecolleen) on

Tymczasem na drugim krańcu irlandzkiej wyspy, w malowniczym hrabstwie Kerry, wyrosła mu konkurencja. Skywalk, bo tak nazywa się nowy most, przerzucono 11 metrów ponad rzeką, nie wygląda więc może aż tak niebezpiecznie jak Carrick-a-Rede. Ma za to aż 34 metry, co czyni go najdłuższym irlandzkim mostem linowym.

Skywalk znajduje się w słynnych ogrodach Kells Bay Garden. Ich właściciel zdradził, że inspirację stanowiły dla niego mosty, po których chodził w dżunglach Azji Południowo-Wschodniej. Tam nazywa się je zwykle „mostami birmańskimi”.

Najdłuższy most linowy to kolejny powód, by odwiedzić okolicę Pierścienia Kerry – szlaku turystycznego prowadzącego przez charakterystyczne dla Irlandii wzgórza oraz wybrzeże Atlantyku. A dodajmy jeszcze, że w pobliżu znajduje się skalista wyspa Skellig Michael, którą oglądać mogliśmy w finałowej scenie filmu 'Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy’.

Najdłuższy most linowy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.