Najdłuższa miejska tyrolka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najdłuższa miejska tyrolka

W Dubaju otwarto nową kolejkę tyrolską. I jak to zwykle bywa w przypadku atrakcji tego miasta, musi być ona „naj” pod wieloma względami.

XLine, którą zamontowano w kompleksie Dubai Marina, to najdłuższa na świecie tyrolka miejska. Także jedna z najbardziej stromych, a co za tym idzie – najszybszych. Kilometr długości, 170 metrów wysokości, szesnaście stopni nachylenia i średnia prędkość zjazdu wynosząca osiemdziesiąt kilometrów na godzinę. Takie parametry muszą zrobić wrażenie nawet na tych, którym nieobce są ekstremalne zabawy.

Post udostępniony przez Dubai (@dubai)

Dodać trzeba, że kolejka ma dwie równolegle liny, można więc równocześnie zjechać w parze. Podobnie jak w przypadku planowanej dopiero tyrolki w Las Vegas, do wyboru są tradycyjna, „siedząca” uprząż albo wersja „na Supermana”. W drugim przypadku będzie to już chyba bardziej lot niż zjazd.

Atrakcja przeszła oczywiście serię testów bezpieczeństwa, wypróbował ją nawet sam książę Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, następca dubajskiego emira. Teoretycznie nie ma się więc czego bać. Teoretycznie…

Post udostępniony przez Fazza (@faz3)

Bilety można zarezerwować w każdej chwili, choć nie jest to tania zabawa. Przejazd kosztuje około sześćset złotych, w co wliczone jest nagranie wideo i zdjęcia.

Najdłuższa miejska tyrolka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.