Najczystsze miasta świata | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najczystsze miasta świata | TOP 8

Toniemy w śmieciach. Żaden powód do dumy. Niestety – szukanie miejsca do życia, uwzględniając czystość zaczyna być nie lada gratką. Skoro już wybierać to z fantazją i rozmachem. Przedstawiamy TOP 8 najczystszych miast świata w roku 2015. Tam można oddychać. Tam jest pięknie. Tam zwyczajny spacer po bułki to po prostu wielka przyjemność. Warto?

#8 SZTOKHOLM, SZWECJA

Faktycznie, Europa króluje w tym zestawieniu, ale patrząc na te cudowne, zadbane uliczki i kolory nie ma się czemu dziwić. Sztokholm ma tak doskonale rozwiniętą komunikację miejską, że ludzie rezygnują z poruszania się autem na co dzień. Efekt? Czyste powietrze, lepsza atmosfera. Co więcej, Sztokholm odzyskuje aż… 99% swoich odpadów. Cud??

 

 

#7 WIEDEŃ, AUSTRIA

Podziw wzbudza fakt, że w Wiedniu mieszka obecnie 1,8 miliona osób, a miasto pozostaje jednym z najczystszych i najbardziej zadbanych na świecie!

 

 

#6 FREIBURG, NIEMCY

Miasto kwiatów, zaliczane do jednych z najbardziej zielonych na świecie. Dbają o nie zarówno władze, jak i sami mieszkańcy. Warto, bo mieszka się tam… wspaniale.

 

 

#5 SINGAPUR, AZJA

Dumny reprezentant Azji. A wyzwanie ogromne, bo mieszka tam ponad 5,399 miliona ludzi! Pomimo tego miasto jest czyste i dopieszczone. A kultura mieszkania i dbania o środowisko – wysoka.

 

 

#4 LUKSEMBURG, WIELKIE KSIĘSTWO LUKSEMBURGA

Nazywają go zielonymi płucami Europy. Mnóstwo lasów, zieleni, widoków. I co ważne – roczny podatek od pojazdów opiera się na ilości emitowanego dwutlenku węgla. Warto więc się starać.

 

 

#3 ZURYCH, SZWAJCARIA

To miasto kojarzy się z bogactwem. W tym mieście władze przykuwają wielką wagę do edukowania mieszkańców w zakresie recyklingu i dbania o środowisko.

 

 

#2 REYKJAVÍK, ISLANDIA

Islandia cała jest czysta, piękna i nadal tajemnicza. To marzenie wielu podróżników. Reykjavik zachwyca infrastrukturą. A przyroda przerasta człowieka swoim majestatem.

 

#1 CALGARY, KANADA

Robi wielkie wrażenie! Calgary stosuje pięć punktów, które decydują o czystości: system kanalizacji, woda w kranie zdatna do picia, usuwanie odpadów, recykling i walka ze zbytnim natężeniem ruchu. W efekcie, miasto jest po prostu czyste i stanowi wzór.

 

 

Autor: Danuta Awolusi