Najciemniejsze niebo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najciemniejsze niebo

W sposobach na szkodzenie środowisku i niszczenie własnego otoczenia, ludzkość przechodzi sama siebie. Kto by pomyślał, że przyjdzie nam się zmagać z problemem zanieczyszczenia świetlnego? Tak, rozjarzone światłem miasta nie tylko utrudniają obserwacje astrologiczne, ale negatywnie wpływają na florę i faunę. Rozjaśniona neonami noc to dezorientacja i zaburzenie naturalnego rytmu  życia.

Obserwowanie drogi mlecznej jest ucztą dla zmysłów. Niestety, zanieczyszczenia świetlne sprawiły, że ten spektakl natury musiał „zejść z afisza” w wielu zakątkach świata. Mieszkańcy Westcliffe i Silver Cliff, dwóch małych miasteczek w stanie Kolorado, postanowili to zmienić.

W nocy zadbali o to, aby nastała prawdziwa ciemność. Efekt? Mało gdzie, w środku „cywilizacji”, można podziwiać tak cudowne niebo, jak tam, a ludzie z całego świata zjeżdżają się, aby oglądać niesamowite zjawiska…

Amazing night sky views close to Westcliffe, CO #milkyway #westcliffe #timelapse

A post shared by Dan Garcia (@alpinedan) on

Ich niebo jest jednym z najciemniejszych na świecie. To powód dumy i mały krok w walce ze szkodliwą działalnością człowieka. Brawa dla nich!

Najciemniejsze niebo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com