Najciekawsze w Polsce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najciekawsze w Polsce

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała zestawienie najlepszych atrakcji w naszym kraju, wartych odwiedzenia w 2018 roku. Przyjrzyjmy się trzem, które trafiły na podium.

Na trzecim miejscu rankingu znalazła się Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. To jedyna w Polsce trasa turystyczna, umożliwiająca zwiedzanie kopalni kruszców srebronośnych. Ba! Jest na tyle wyjątkowa, że trafiła na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także na Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego.

Drugą pozycję zajęła atrakcja mniej znana niż kopalnia w Tarnowskich Górach, mianowicie Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu. W tym niezwykłym miejscu – urządzonym przez wybitnych artystów, wspieranych nowoczesną technologią – poznamy fascynujące legendy karkonoskiej ziemi. W tym te o potężnym Duchu Gór, o żyjących tu niegdyś hutnikach i alchemikach, a także o smoczej harfie.

Czas na najwyższy stopień podium, czyli Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. W zrekonstruowanej szesnastowiecznej piekarni odbywa się produkcja pierników według dawnych receptur i z użyciem tradycyjnych narzędzi. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać proces na własne oczy, ale samemu wziąć w nim udział, własnoręcznie przesiewając mąkę czy ugniatając ciasto. No i oczywiście – mogą pierników spróbować. A te nigdzie nie smakują lepiej niż w mieście Mikołaja Kopernika.

Najciekawsze w Polsce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.