Najbrzydsza choinka na świecie (?) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najbrzydsza choinka na świecie (?)

Potęga Social Media działa i tym razem uderza niespodziewanie w… świąteczną choinkę, stojącą na Placu Weneckim w Rzymie. Gdy na oficjalnym fanpejdżu miasta pochwalono się drzewkiem, obywatele nie zostawili na nim suchej nitki!

Rzymska choinka została przekazana miastu zupełnie za darmo (prezent od alpejskiego ośrodka narciarskiego Pinzolo-Madonna di Campiglio). W zasadzie całość, łącznie z dekoracjami, obyła się bez kosztów. Efekt? Zwyczajna, przeciętna choinka, do jakiej mieszkańcy nie byli przyzwyczajeni. Kiedy zdjęcie drzewa pokazało się w social mediach, wybuchła wrzawa.

Internauci okrzyknęli drzewko mianem „najbrzydszej choinki na świecie”, podkreślając przy tym nadmierną oszczędność miasta. „Smutna”, „obrzydliwa”, „haniebna” – takimi hasłami opisywano choinkę. Zdaniem wielu osób odzwierciedla ona sytuację w mieście, które… także boryka się z wieloma problemami.

W jednym z komentarzy czytamy, że Rzym jest pełen śmieci i dziurawych dróg, dlaczego więc spodziewać się w nim pięknej choinki?

Jaki będzie los najbrzydszej choinki na świecie? Burmistrz miasta, Virginia Raggi ugiął się pod naporem internetowych skarg i ma zamiar wzbogacić ozdoby na choince. Czy przełoży się to również na dbałość o sam Rzym?

Najbrzydsza choinka na świecie (?) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com