Słoneczne miasta | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Słoneczne miasta | TOP 8

Za dużo słońca? . Są na świecie miejsca, gdzie niebo jest bezchmurne niemal każdego dnia – od stycznia do grudnia. A wiele spośród tych miejsc warto odwiedzić nie tylko ze względu na słońce.

#8 Las Vegas, USA

Okoliczne atrakcje nie kończą się na kasynach, hotelach i neonach. Pamiętajmy też o otaczającej Miasto Grzechu malowniczej pustyni Mojave, cały rok skąpanej w słońcu.

#7 Johannesburg, RPA

Największa metropolia na południu Afryki. Nie tak gorąca jak Las Vegas, a w letnich miesiącach (które u nas są zimowymi) czasem spadnie deszcz, ale i tak mają tam co roku ponad trzy tysiące godzin pięknej, słonecznej pogody.

#6 Amman, Jordania

W mieście pamiętającym czasy biblijne (kiedy to nazywało się… Filadelfią) przez większość roku nie ma upałów, czasem nawet robi się chłodno, a z nieba spaść może parę kropel. Ale słonecznych godzin mają więcej niż w Johannesburgu.

#5 Dongola, Sudan

W położonym nad Nilem miasteczku, którego historia sięga starożytności, nie pada nigdy, a gorąco jest każdego dnia. Czasem NAPRAWDĘ gorąco, więc lepiej nie zaglądajcie tam w środku lata.

#4 Asuan, Egipt

O Asuanie napisać można właściwie dokładnie to samo, co o Dongoli. Zero deszczu, sto procent słońca. I też leży nad Nilem.

#3 Nizwa, Oman

W tym omańskim mieście jest gorąco, słonecznie – i jakże pięknie! Koniecznie trzeba zobaczyć tamtejszy zamek.

#2 Alice Springs, Australia

Trzydzieści stopni i bezchmurne niebo – to prognoza pogody na większość dni w miasteczku położonym na australijskiej pustyni.

#1 Phoenix, USA

W żadnym innym dużym mieście na świecie nie ma tyle słońca, co w stolicy Arizony. Prawie cztery tysiące godzin rocznie!

Słoneczne miasta | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.