Najbardziej odizolowane hotele świata? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najbardziej odizolowane hotele świata?

Izolacja w podróży? Są takie hotele na świecie, które na pewno wam to zapewnią! Jeżeli szukacie ciszy, odcięcia od zgiełku i bajecznych widoków, może te miejscówki was zainteresują. Nie tylko na czasy pandemii.

#1 Bushmans Kloof Wilderness Reserve, Republika Południowej Afryki

Hotel położony w górach Cederberg, to tak naprawdę XIX-wieczna farma. Magiczne pustkowie, oferujące rozległe, otwarte równiny, dramatyczne formacje z piaskowca i starożytne krzewy sprzed 10 000 lat. Otacza go ponad 18 000 akrów południowoafrykańskich, wysokich traw.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bushmans Kloof (@bushmanskloof)

#2 White Desert Whichaway, Antarktyda

Można tu dolecieć wyłącznie czarterem. Hotelowe „domki” znajdują się pod lodowym klifem, ale nie martwcie się – gospodarze dbają o swoich gości. Na miejscu pracuje nawet świetny szef kuchni!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez White Desert (@white.desert.antarctica)

#3 Fogo Island Inn, Kanada

Za oknem będziecie podziwiać gigantyczne góry lodowe. Apartamenty zostały zaprojektowane w najwyższym standardzie, w całkowitym poszanowaniu przyrody.

 

#4 Mashpi Lodge, Ekwador

Głęboko w Chocó-Andean Cloud Forest znajdziecie przepiękny hotel, podczas budowy którego nie usunięto ani jednego drzewa. W lesie deszczowym odetchniecie, a wybierając się na spacer zobaczycie setki gatunków ptaków, motyli i żab.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mashpi Lodge (@mashpilodge)

#5 Sal Salis Ningaloo Reef, Australia

Na wydmach Parku Narodowego Cape Range w pobliżu Exmouth w Australii Zachodniej znajdziecie naprawdę niezwykły hotel – a właściwie eko-namioty, czyli luksus w ciekawym wydaniu. Wasze nerwy ukoi szum Oceanu Indyjskiego i śpiew egzotycznych ptaków. Dnie możecie spędzać, podziwiając rafę koralową Ningaloo, wpisaną na listę Unesco.

 

#6 Deplar Farm, Islandia

Hotel ukryty w dolinie Fljót, jednym z najbardziej odizolowanych zakątków północnej Islandii, ta w rzeczywistości przebudowana farma owiec. A wokół zapierające dech w piersiach tereny…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez elevenexperience (@elevenexperience)

#7 Awasi Patagonia, Chile

Luksusowe domki zostały ulokowane w prywatnym rezerwacie z widokiem na Park Narodowy Torres del Paine. Do każdego domku przypisany jest prywatny przewodnik plus samochód z napędem na 4 koła, dzięki czemu możecie swobodnie zwiedzać okolicę. Być może na spacerze spotkacie orły lub… pumy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AWASI – Relais & Châteaux (@awasiexperience)

Najbardziej odizolowane hotele świata? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!