Nadzieja dla tygrysów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nadzieja dla tygrysów

Tajlandzkie tygrysy miewały się różnie, ale teraz płyną do nas dobre wieści. Choć raz!

Naukowcy z Panthera nawiązali współpracę z tajlandzkim Departamentem Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin oraz Fundacją Freeland. Celem było założenie ponad 80 kamer w kompleksie leśnym Dong Phayayen – Khao Yai we wschodniej Tajlandii. Przy okazji czekała na nich niespodzianka – na tym chronionym obszarze tygrysy zaczęły się rozmnażać! Takie zdarzenie ma miejsce po raz pierwszy od dekady.

To dowód na to, że nadal pozostaje ogrom pracy nad tym, aby pozostawić ten przepiękny gatunek przy życiu. Tymczasem przeróżne organizacje jeszcze niedawno rozpisywały się o Świątyni Tygrysów w Tajlandii, oficjalnie zamkniętej dopiero w 2016 roku.

Dzikie były tam traktowane w bardzo niehumanitarny sposób, torturowane i nękane przez hordy turystów, robiących sobie z nimi zdjęcie. Najprawdopodobniej zwierzęta były również odurzane, aby później, przez cały dzień leżały nieprzytomne na placu.

Miały być dobre wieści, więc wróćmy do pierwotnej informacji – coś drgnęło, na świecie pojawiają się nowe osobniki. Świątynia Tygrysów została zdelegalizowana, a my mamy nadzieję, że Tajlandia stanie się symbolem odrodzenia tych pięknych, dostojnych zwierząt.

Nadzieja dla tygrysów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com