Na własne oczy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Na własne oczy

Islandia to nasz ulubiony kierunek, bo wyspa łączy w sobie wszystko, co kochamy – podróże poza szlakiem, do nieoczywistych miejsc. Zapierające dech w piersiach widoki (niektóre nie z tego świata niemalże!). Na Islandii wiele rzeczy jest nieoczywistych, jak na przykład pogoda.

Nie podoba ci się pogoda na Islandii? To poczekaj pięć minut – tak mówi islandzkie przysłowie. Rzeczywiście, w ciągu jednej godziny na wyspie można doświadczyć wielkiego słońca, deszczu, śniegu, gradu. Wielka nieprzewidywalność sprawia, że o Islandii mówi się, że to nie kraj, ale stan umysłu – opowiadał kiedyś Karol Wójcicki, nasz przewodnik, od lat jest zakochany w Islandii. I oczywiście w zorzy.

Wszystkie fot. Karol Wójcicki

 

 

Karol to nie tylko naukowiec i pasjonat, ale uzdolniony fotograf. Chcieliśmy dzisiaj pokazać wam galerię jego zdjęć, które pokazują, jak piękna jest Islandia. Piękna i nadal nienaruszona, choć, jak pisaliśmy niedawno, to właśnie na wyspie rozpłynął się niedawno lodowiec. Tak, zmiany klimatyczne postępują w szybkim tempie.

 

 

Wodospady. Lód. Gejzery. Jej Wysokość Zorza. To wyróżnia Islandię i równocześnie sprawia, że stała się tak popularna. Całe szczęście, wciąż nie jest tam tłoczno.

 

 

To, co chcemy gorąco podkreślić to fakt, że wyspa jest idealnym miejscem na rodzinną wyprawę – tyle wrażeń nie dostarczy wam żaden z popularnych kierunków! Karol opracował specjalny, autorski program dedykowany właśnie rodzinom z dziećmi. Macie ochotę na poznanie krainy wodospadów, energii, lodu i gorących źródeł? Jesteście ciekawi, jak wygląda wielki gejzer i dlaczego lodowce mają paski, tak jak zebry? Wszystko poznacie na pięknej wyspie, zwanej Islandią! O baśniowych krainach można czytać albo oglądać filmy. Ale lepiej pojechać z nami i zobaczyć na własne oczy…

Na własne oczy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!