Na ratunek światu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Na ratunek światu

Pamiętacie początki swoich podróży? I pierwsze podróżnicze marzenia? Magda i Joasia mają swoje debiutanckie marzenie i właśnie je spełniają. Po raz pierwszy w życiu ruszają na wielką wyprawę, choć nigdy wcześniej nie podróżowały po świecie. Nie jadą jednak po to, by poznawać i doświadczać. One chcą pomagać!

Plan wyprawy zakłada odwiedzenie Gruzji, Armenii, Indii, Nepalu, Tajlandii, Wietnamu, Australii, Chile, Argentyny, Peru i Ameryki (- Big Sur, Pacific Grove i Alaski). Dlaczego właśnie taka trasa?

Zamierzamy w każdym z tych miejsc pracować jako wolontariuszki pomagając zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Chcemy odwiedzać poszczególne kraje, ale nie jesteśmy nastawione na zwiedzanie konkretnych zabytków, zaufamy lokalnym ludziom i odwiedzimy miejsca przez nich wskazane.

Idea poznawania i niesienia pomocy zapowiada się ciekawie. Często to podróżnicy otrzymują pomoc w trakcie wyprawy, ale Joasia i Magda chcą odwrócić role. Dla nich to sposób na mądre życie.

Obydwie czujemy potrzebę zmian i przeżycia życia ciekawiej niż przed ekranem telewizora, czy w zawieszeniu nad telefonem? Żadna z nas nie ma na koncie większej wyprawy, dlatego nasze przygotowania są dość chaotyczne, ale patrząc na ich efekt idzie nam całkiem nieźle.

Dziewczyny zapytały nas, czy goforworld.com wesprze projekt ?We are here expedition?. Pomogliśmy, dziewczyny dostały od nas plecaki, bo lubimy taki rodzaj szaleństwa. Podoba nam się nie tylko pomysł na podróż dookoła świata, ale również dawanie siebie. Podróż ma zacząć się jesienią, a my będziemy relacjonować dla was to, co będzie się działo.

Wierzymy, że podróż to nie zawsze wakacje. To coś o wiele więcej, a plany Magdy i Joasi wpisują się w ten zamysł!

Na ratunek światu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Joanna Górawska i Magda Sankiewicz

Dwie podróżniczki, które jesienią tego roku wyruszą w podróż dookoła świata, w ramach projektu "We are here expedition” . W trakcie wyprawy będą pracować, jako wolontariuszki.