Na co wystarczy 1000+ Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Na co wystarczy 1000+

Wiadomość o bonusie na wakacje w wysokości 1000 zł dla niemal siedmiu milionów Polaków wywołał falę dyskusji. Czy to dużo, czy mało? Hanna Szczypiór opublikowała na łamach serwisu Onet Podróże infografikę, która daje do myślenia.

Czy 1000 zł od państwa na wakacje będzie wystarczające, by wybrać się na urlop w kryzysie gospodarczym?

Z pewnością wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujemy i czy na wakacje wybieramy się w większym rodzinnym gronie wraz z dziećmi – pisze Szczypiór.

Ta kwota może pokryć wyżywienie dla czteroosobowej rodziny, ale wydatków wakacyjnych jest przecież o wiele więcej – a to oznacza, że bonus może nie wystarczyć, by cała rodzina wybrała się na przykład na tygodniowy pobyt nad polskim morzem. Dofinansowanie mają otrzymać osoby, które nie zarabiają więcej niż średnia krajowa. Zostaną one wydane w formie tzw. kart przedpłaconych.

Ma być to bon dla osób mniej lub średnio zarabiających. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru, to jest kompromis – podkreśla wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Źródło: Onet Podróże

 

Kartami będzie można płacić w biurze podróży lub obiektach noclegowych. Wciąż jednak nie ma pełnej informacji na temat projektu 1000+. Gut-Mostowy przyznaje jednak, że tegoroczne wakacje Polacy spędzą w kraju. Dofinansowanie ma na celu wesprzeć turystykę krajową.

Na co wystarczy 1000+ Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!