Muzeum Waginy od listopada w Londynie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Muzeum Waginy od listopada w Londynie!

Brytyjskie Muzeum Waginy, które dotychczas miało wyłącznie charakter objazdowy, w końcu doczeka się swojej oficjalnej siedziby w Londynie!

Założycielka Florence Schechter rozpoczęła w marcu kampanię crowdfundingową w celu zebrania na osadzenie muzeum w prawdziwej siedzibie. Po swojej pierwszej wystawie w Edinburgh Fringe w 2017 roku, Muzeum Waginy podróżowało po Wielkiej Brytanii, generując ogromny szum na każdym przystanku. W związku z tym Schechter zaoferowano na stałe miejsce na Camden Market w północnym Londynie, a dzięki zbiórce udało się zebrać niezbędne 300 000 funtów, aby projekt miał szansę ruszyć od listopada.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez FORWART MAGAZINEⒻ (@forwartmagazine)

Kiedy Schechter odkryła, że w Islandzkim Muzeum Fallologicznym znajduje się muzeum poświęcone penisom i częściom prącia, pomyślała, że to „niesprawiedliwe”, bo przecież na świecie nie istnieje muzeum, poświęcone kobiecym narządom rozrodczym. Tak właśnie zrodził się jej pomysł, który z pasją wciela w życie.

Jak sama podkreśla:

Muzeum skupi się na przełamywaniu piętna i wstydu otaczającego seksualność kobiet. Znajdziecie tu wszystko, od anatomii po okres i seks.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sh! (@shwomenstore)

Muzeum waginy zostanie otwarte 16 listopada 2019 roku.

Muzeum Waginy od listopada w Londynie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!