Muzeum Star Treka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Muzeum Star Treka

W pięćdziesiątą rocznicę wyemitowania pierwszego odcinka serialu Star Trek, który ma miliony fanów („Trekkies”) na całym świecie, muzeum w Seattle otworzyło wyjątkową wystawę.

Wystawę 'Star Trek: Exploring New Worlds’ otwarto w Seattle EMP Museum, założonym w roku 2000 i poświęconym popkulturze. Wśród ponad stu przedmiotów, jakie podziwiać mogą miłośnicy kosmicznej epopei, znajdują się między innymi mundury każdego kapitana, który w serialach i filmach pojawił się w ciągu 50 lat. Nawet ten z filmu 'Star Trek Beyond’ (premiera w lipcu). Są też konsole nawigacyjne, fotele oficerskie, broń, a nawet całe pomieszczenia urządzone tak, jak na statku kosmicznym. No i nie zapominajmy o dwumetrowym modelu 'U.S.S. Enterprise’, wykorzystywanym przy kręceniu serialu 'Star Trek: The Next Generation’.

Organizatorzy wystawy skupili się również na wartościach niematerialnych związanych z serią. Podczas zwiedzania dowiedzieć się można o etycznym przesłaniu Star Treka, a także o jego wpływie na współczesną kulturę. – Star Trek to już mitologia, a o jej bohaterach pamiętać będziemy przez stulecia – powiedział Brooks Peck, kurator wystawy.

Muzeum Star Treka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.