Muzeum na receptę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Muzeum na receptę

Lekarze z Montrealu od 1 listopada będą mogli w ramach wspomagania terapii posyłać pacjentów do Muzeum Sztuk Pięknych. Recepta umożliwi darmowy wstęp pacjentowi i jego rodzinie (lub opiekunowi). Fajna rzecz, bo założone w 1860 roku Musée des Beaux-Arts de Montréal to jedna z największych placówek w Kanadzie, dysponująca niemal czterdziestoma tysiącami dzieł sztuki! A skąd pomysł na „kulturalne recepty”?

– Jestem przekonana, że w XXI wieku z wpływem kultury na zdrowie psychiczne i fizyczne będzie tak, jak z odkryciem w poprzednim stuleciu znaczenia aktywności fizycznej – mówi Nathalie Bondil z zarządu muzeum. – Obcowanie ze sztuką poprawia samopoczucie, podnosi jakość życia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez S H A I (@shairaalex)

Potwierdzają to naukowcy z różnych instytutów, którzy w Musée des Beaux-Arts de Montréal prowadzą badania dotyczące tego zagadnienia. Dlatego przypominamy: muzea i galerie sztuki dostępne są także bez recepty! A do tego wiele z nich – zarówno u nas w kraju, jak i za granicą – odwiedzić można za darmo, przynajmniej w niektóre dni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomek Rudomino (@tomek_rudomino)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Minjung_Jamie_Park (@_jamie_park)

Muzeum na receptę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.