Możesz wszystko... Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Możesz wszystko…

Nie widzi. I nie słyszy. Brenden Borrellini taki się urodził ? całkowicie głuchy. Wzrok mocno ograniczony, z czasem dopadła go całkowita ślepota. Wyrok? Przeszkoda? Dla wielu tak, ale Brenden od samego początku pokazał, że walczy. Zdobył wykształcenie. Skończył uniwersytet. Został za to uznany Młodym Australijczykiem Roku w 1989. A potem zamarzył o? fotografii. To wcale nie jest opowieść o marzeniach, tylko o czynach?

Niewiarygodny. Taki jest Brenden, obywatel Australii. Komunikowanie się ze światem opanował do perfekcji. A marzenie o tym, aby być częścią sztuki stało się wyzwaniem i celem w życiu.

m1

Tak, robienie zdjęć będąc niesłyszącym i niewidomym jest możliwe.

m2

Brenden poznał Steve`a Mayer-Millera, działacza, który łączy ludzi niepełnosprawnych ze sztuką. Pozwala im pracować i eksperymentować. I tworzyć program, który, technicznie rzecz ujmując, pomaga wykorzystywać system brajla do przekazywania obrazu. Efekt głębokości, faktura obrazu, działanie migawki ? Brendan robi zdjęcia, a później wywołuje je w formacie trójwymiarowym. To, czego nie widzi, ale co czuje, zamykane jest w kadrze, a później przerobione na obraz? namacalny.

m3

Fotografie 3D. Australijskie krajobrazy, które można dotknąć. Zdjęcia, które wyrywają Brendena z ograniczeń i ciasnego świata.

Poznajcie go osobiście.

Autor: Danuta Awolusi