Motto każdego stanu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Motto każdego stanu

Czy wiedzieliście, że każdy stan USA ma swoje motto? Zapewne znacie najsłynniejsze „In God We Trust”. Ale czy wiecie, że to także motto stanu Floryda? Ta mapa pomoże wam się odnaleźć w tym gąszczu 😉

Portal CashNetUSA stworzył specjalną mapę USA, która ilustruje wszystkie motta w kraju. Co ciekawe, większość z nich pierwotnie została stworzona po łacinie, jak na przykład motto Alaski „Północ na przyszłość” albo motto stanu Kansas, które brzmi „Ad Astra Per Aspera” (ang. „To the Stars Through Trouble”).

Courtesy of: CashNetUSA

Inne motta są w języku francuskim, hiszpańskim, a nawet starożytnym greckim. Na przykład powiedzenie „L’Etoile du Nord”, które z francuskiego oznacza „Gwiazda Północy”, reprezentuje stan Minnesota. Motto Montany brzmi „Oro y Plata”, co w języku hiszpańskim oznacza „złoto i srebro”. „Eureka!”, słynne greckie powiedzenie, oznaczające po angielsku „I’ve Found It”, to motto stanu Kalifornia.


Źródło: www.cashnetusa.com

Istnieją również motta w językach ojczystych. Stan Hawai’i jest reprezentowany przez hasło „Ua mau ke ea o ka” aīna i ka pono „, po raz pierwszy użyte w 1843 roku, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Życie ziemi jest uwiecznione w sprawiedliwości”.

Interesują was wszystkie motta? Zajrzyjcie TUTAJ!

Motto każdego stanu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com