Mordercze biegi | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Mordercze biegi | TOP 8

Bieganie może być o wiele bardziej ekstremalne i wycieńczające niż w waszych najśmielszych snach. Ludzie stale przesuwają w tym sporcie swoje granice i za każdym razem okazuje się, że wszystko „da się zrobić”. Zobaczcie nasze TOP 8 biegowych wyzwań świata. Pot leje się na samą myśl.

#1 Hardrock Endurance Run 100

Zabójcza wysokość – 3,5 tysiąca metrów n.p.m. Na takim poziomie biegają uczestnicy Hardrock Endurance Run 100, którzy łącznie pokonują około 160 km w stanie Kolorado!

#2 Badwater Ultramarathon

217 km z Death Valley do Mt. Whitney w Kalifornii to pestka przy wyzwaniu, jakim jest temperatura w trakcie tego biegu. 55 stopni Celsjusza! A chętnych wcale nie brakuje, choć dopuszcza się zaledwie 90 biegaczy.

#3 Dragon`s Back Race

Możecie nie wierzyć własnym oczom, ale trasa tego biegu liczy sobie 300 km! Bieg jest tak trudny, że odbywa się zaledwie raz na kilka lat. Uczestnicy nie mogą kierować się GPS-em i są zdani na siebie w malowniczych górach Walii.

#4 Mount Everest Maraton

Brzmi dumnie, ale wymaga nadludzkich umiejętności, bo zaczyna się na wysokości pięciu tysięcy metrów n.p.m. Problemy z tlenem przeszkadzają, ale uczestnicy i tak walczą do samego końca?

#5 Jungle Marathon

Już sama nazwa wskazuje, że będzie ekstremalnie. Dzikie zwierzęta i niesprzyjający biegaczom klimat. A to zaledwie 254 km po brazylijskiej dżungli.

#6 Marathon Des Sables

6 dni i 243 km do pokonania. Trasa wiedzie przez Saharę? Szkoła przetrwania to przy tym kaszka z mlekiem, bo zawodnicy muszą dodatkowo dźwigać swój plecak z ekwipunkiem.

#7 Baikał Ice Marathon

Maraton na Syberii przyciąga uwagę. `Zaledwie` 42 km 195 m po? zamarzniętym Bajkale. Emocje zapewnione w pakiecie startowym.

#8 La Ultra The High

Bieganie po dachu świata. 222 km, na wysokości 3200-5360 m npm w Ladach (Himalaje). W tym roku czeka nas 6. edycja? Ktoś ma ochotę?

A czy macie ochotę pobiec  z #goforworld?

GFW_maraton-rzym

Mordercze biegi | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com