Modowe stolice świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Modowe stolice świata

Modę można kochać wszystkimi zmysłami. To za nią kryje się wiele podróży, bo branża nie lubi stać w miejscu. Za modą trzeba podążać, a kto zaśpi – ten szybko wypada z obiegu. Słynny sklep internetowy ZALANDO postanowił ułatwić sprawę, przygotowując ranking najmodniejszych miast. Pod uwagę brano aspekt modowy, urbanistyczny i ekonomiczny.

Marka zwróciła się do ponad 200 dziennikarzy z prośbą o opinię na temat architektury i tego, co mogą zaoferować. Eleganckie miasta powinny mieć klasę, zachwycać podróżnych, robić wrażenie już od pierwszych chwil. Liczy się nawet wygląd lotnisk oraz dworców kolejowych. Spośród 400 miejsc wyłoniono faworytów. Na stronie Zalando pojawiło się wyjaśnienie, skąd właściwie pomysł na taki projekt i w jaki sposób oceniano kandydatów:

Aby miasto zajęło w rankingu wysoką pozycję, musi wyróżniać się ożywioną sceną modową, świetną infrastrukturą oraz znaczącą pod względem historycznym i kulturalnym architekturą, a także przyciągać turystów i robić świetne pierwsze wrażenie. Kolejnym wymogiem jest wysoka nota przyznana przez ponad 5000 ankietowanych ekspertów z całego świata specjalizujących się w dziedzinach mody i architektury. Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że elegancja nie ma nic wspólnego z zasobnością portfela. Aspekt ekonomiczny wskazuje na to, jak przystępne cenowo są wyznaczniki eleganckiego stylu życia, biorąc pod uwagę koszta utrzymania i lokalną siłę nabywczą pieniądza. Zestawione ze sobą wyniki tworzą ostateczną listę najbardziej eleganckich miast na świecie w 2017 roku. (źródło: https://www.zalando.pl/najbardziej-eleganckie-miasta-swiata/).

Kto zajął podium? Oczywiście Paryż! Tak, to małe zaskoczenie, ale nie chodzi jedynie o piękno miasta i jego wyjątkowość, ale również obecność uczelni modowych i miejsc, w których moda święci triumfy.

Londyn – ma więcej uczelni modowych, ale w rankingu zajął miejsce drugie ze względu na to, że… jest droższy od Paryża! Nie ma to wielkiego znaczenia – każde z tych miast zachwyca i każde trzeba odwiedzić, chociażby tylko raz w życiu…

pin

Kolejne miejsca również nie zaskakują. Wiedeń, Wenecja, Florencja i Barcelona. Co ciekawe – słynący z wielkiej mody Mediolan zajął „dopiero” dziewiąte miejsce!

Modowe stolice świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com