Moda na Kopenhagę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Moda na Kopenhagę

Dania przygotowuje się do przyjęcia w tym roku rekordowej liczby turystów. Najwięcej ludzi przyciąga oczywiście piękna stolica.

Kraj mający mniej niż sześć milionów obywateli w ubiegłym roku odwiedziło 28 milionów turystów. Teraz ma być ich jeszcze więcej, a to ze względu na wyjątkowo zachęcającą pogodę oraz Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, które odbyły się tutaj w maju.

Ale Duńczycy nie narzekają na tłumy. Zamiast tego budują i rozbudowują hotele, w samej Kopenhadze co roku przybywać ma w nich ponad tysiąc miejsc. Choć stolica Danii do tanich miast nie należy, hotelowe pokoje na pewno nie pozostaną puste. Przecież tyle tu atrakcji!

Przede wszystkim – zabytki. Wspomnieć trzeba o luterańskiej katedrze Marii Panny (najważniejszym kościele w kraju), o zwieńczonym majestatyczną kopułą kościele Fryderyka i o kościele Najświętszego Zbawiciela z dziewięćdziesięciometrową wieżą, będącą doskonałym punktem widokowym.

Nie należy też omijać Amalienborgu, czyli rezydencji duńskich monarchów, ani Christansborgu – dawnego zamku królewskiego, w który obecnie obraduje duński parlament. W obu znajdują się muzea. Najciekawsze muzeum jest jednak w zamku Rosenborg, który w całości pełni taką właśnie funkcję.

Osoby, które bardziej od historii duńskiej monarchii interesuje historia duńskiego piwa, muszą zajrzeć do słynnego browaru Carlsberg. On też ma swoje muzeum, wypełnione eksponatami z dziedziny browarnictwa. Oczywiście w programie zwiedzania jest także degustacja!

Moda na Kopenhagę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.