Moda na Finlandię Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Moda na Finlandię

Finlandia cieszy się rekordową popularnością wśród zagranicznych gości. W 2017 roku kraj Muminków odwiedziło 6,7 miliona ludzi. To aż 17-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. W Europie Północnej nikt nie zbliżył się do podobnego wyniku.

Najwięcej nowych turystów przyciągnął północny skrawek kraju, czyli fińska część Laponii (wzrost o 22 procent). Na drugim miejscu znalazły się Helsinki (13 procent), na trzecim zaś – Pojezierze Fińskie (12 procent).

Rosnącą popularnością cieszy się także wybrzeże Morza Bałtyckiego. A skąd przyjeżdża najwięcej gości? Na podium nie ma niespodzianek: Rosja, Niemcy, Szwecja. Ale co ciekawe na piątym miejscu, za Brytyjczykami, widzimy Chińczyków. Na ósmym zaś – Japończycy.

Ludzi przyciąga do Finlandii przede wszystkim możliwość obcowania z dziką przyrodą. Nie musi to jednak oznaczać koczowania w namiocie, Finowie bowiem coraz mocniej stawiają w tej kategorii na turystykę luksusową.

Doskonałym przykładem może być kolonia szklanych igloo za kołem podbiegunowym, dających możliwość podziwiania zorzy polarnej nawet ze swojego łóżka!

Moda na Finlandię Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.