Moc mediów społecznościowych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Moc mediów społecznościowych

Niezmiennie fascynują nas ludzie, którzy z łatwością połączyli pracę, pasję i podróże. Wystarczy mieć cierpliwość, doskonały warsztat, talent i… działać w mediach społecznościowych.

Kalifornijski fotograf Eric Rubens od dłuższego czasu fotografuje dla klientów, wybierając się w dalekie podróże. Przyjmuje różne zlecenia: począwszy od marketingu i kampanii reklamowych, a skończywszy na weselach. Zdjęcia zamawiają u niego takie marki, jak Disney, BMW, LG.

Efektem jego pracy są nie tylko oszałamiające zdjęcia, ale także rzesze miłośników. Na instagramie obserwuje go 311 000 osób. Jaką moc mają media spoełcznościowe? Jak mówi sam Eric:

Jordańska Izba Turystyki zauważyła moje konto i napisała, że chce mnie sponsorować, abym zwiedził ich kraj i udostępniał zdjęcia (cyt. za pelicanhillmagazine.com).

Jednak Instagram to nie tylko zlecenia. To również nieoceniona pomoc.

Kiedy odwiedziłem RPA w 2013 roku, żaden z moich przyjaciół fotografów nie mógł ze mną polecieć. Zabrałem ze sobą mojego 80-letniego dziadka. Był świetnym towarzyszem podróży, ale wciąż potrzebowałem pomocy przy znajdowaniu miejscówek na zdjęcia. Skontaktowałem się z lokalnymi fotografami za pośrednictwem Instagrama. Zabrali mnie do miejsc, których nigdy nie znalazłbym na własną rękę.

Podróże, praca, wirtualna galeria z tysiącami obserwujących. Tak działa współczesny świat!

Moc mediów społecznościowych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com