Mississippi szlakiem pisarzy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Mississippi szlakiem pisarzy

Stan Missisipi docenia pisarzy i proponuje nowy szlak podróżniczy – śladem największych twórców. Już w tym roku rusza specjalny projekt o nazwie The Mississippi Writer’s Trail, aby mieszkańcy i przyjezdni mogli zapoznać się z bogatą spuścizną wspaniałych, lokalnych autorów.

Szlak Pisarzy Mississippi będzie składał się z historycznych znaczników w miejscach, które są szczególne dla autorów. Znajdziemy tam informacje o ich pracy i życiu.

pin

Na szlaku pojawią się tak ważne (choć w Polsce nieco już zapomniane) nazwiska jak William Faulkner, Jesmyn Ward (widoczna na zdjęciu), Eudora Welty, Tennessee Williams i Margaret Walker Alexander.

pin

Autorzy, którzy wciąż żyją, mają prawo modyfikować swoje znaczniki. Powieściopisarz Richard Ford powiedział New York Timesowi, że odmówił umieszczenia znacznika na domu z dzieciństwa w Jackson, ale zamiast tego wybrał Carnegie Public Library w małym miasteczku Clarksdale, gdzie napisał swoje najsłynniejsze dzieło The Sportswriter.

Pierwsze znaczniki mają zostać oficjalnie odsłonięte w sierpniu w ramach Mississippi Book Festival, corocznego wydarzenia, które przyciąga setki czytelników i pisarzy z całego świata.

Mississippi szlakiem pisarzy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com