Miesiąc na lotnisku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Miesiąc na lotnisku

Z roku na rok coraz więcej zagranicznych turystów ląduje w Helsinkach i większość bardzo chwali tamtejsze lotnisko. Ale jak długo da się na nim wytrzymać?

Dziesiątego października w porcie lotniczym Helsinki-Vantaa rozpocznie się eksperyment polegający na tym, że… zamieszka tam chiński aktor Ryan Zhu. Będzie jadł to, co mogą kupić na lotnisku pasażerowie, będzie też na lotnisku spał. Na swoje szczęście – nie na fotelu w poczekalni ani na podłodze pod ścianą, tylko w specjalnej kabinie.

Zanudzi się, pomyśli ktoś. Oj, nie! Na każdy dzień szykowane są dla niego wyzwania. Jakie? Nie wiadomo, ale każde z nich ma mieć coś wspólnego z fińską kulturą. Dzięki codziennym relacjom w mediach społecznościowych każdy będzie mógł się przekonać, jak Ryan Zhu sobie poradzi. I czy wytrzyma na lotnisku wyznaczone mu trzydzieści dni.

Jakie cele przyświecają akcji, prezentowanej jako skrzyżowanie filmów „Terminal” i „Truman Show”? Po pierwsze, rzecz jasna, promocja lotniska, Helsinek i Finlandii. Po drugie, poszukiwanie sposobów na to, by port stał się jeszcze bardziej przyjazny pasażerom, którym przyjdzie spędzić na nim trochę więcej czasu (choć może już niekoniecznie miesiąc).

Miesiąc na lotnisku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.