Miasto pod ziemią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Miasto pod ziemią

Jeżeli wydaje wam się, że widzieliście i słyszeliście o najdziwniejszych miastach świata, australijskie Coober Pedy może was bardzo zaskoczyć.

Na pierwszy rzut oka górnicze miasteczko w Australii Południowej, znajdujące się ok. 850 km od Adelajdy, wydaje się? wymarłe. Widać jedynie pustynię! A gdzie podziali się mieszkańcy i ich domy? Przecież mieszka tu około 2000 osób?

W tej światowej stolicy opala, wielkiego złoża tego szlachetnego kamienia, temperatury wahają się od 35 do 45 st. C w cieniu. Właśnie dlatego ludzie osiedlili się? pod ziemią! Odkąd dostęp do wody i elektryczności stał się łatwiejszy, miasteczko żyje i ma się całkiem nieźle, a podziemne groty są idealnym schronieniem. Znajdziemy tu sklepy, szkołę, szpital, policję, straż pożarną, a nawet lotnisko.

Podziemne mieszkania są urządzone całkiem wygodnie, a dla mieszkańców oznaczają przede wszystkim ulgę od upałów i burz piaskowych.

pin

pin

Australia zdumiewa, zaskakuje, inspiruje. Ruszamy tam za niecałe dwa miesiące i czujemy, że to będzie niezwykła wyprawa. Ostatnie miejsca czekają, ruszacie z nami [zapisz się]?

Miasto pod ziemią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com