Miasta z przewodnikiem | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Miasta z przewodnikiem | TOP 8

Będzie dużo Polski, bo jest tego warta. W oczach obcokrajowców ? coraz bardziej atrakcyjna. Jednak zarówno Polska, jak i każdy inny kraj skrywają tajemnice, których nie uda się odsłonić bez wiedzy kogoś, kto zna każdy zakątek, historię, ludzi. Zobaczcie nasze TOP 8 miast w Europie, które warto odwiedzić z przewodnikiem. Żywym, który poprowadzi nas poza szlak. Który pokaże więcej niż widoki z pocztówki…

#1 Kraków, Polska

Kraków ma w sobie urok, który sprawia, że nie nudzi się wcale, nawet jeżeli byliśmy tam setki razy. Jednak naszym zadaniem obieżyświat przybywający z innej kultury, może poczuć Kraków tylko u boku pasjonata, kto wytłumaczy mu, jak ważny jest kwadratowy rynek, o co chodzi z Sukiennicami i gdzie herbatę pijała polska bohema?

#2 Barcelona, Hiszpania

Przepiękna, ogromna i tajemnicza, że bez przewodnika może nam umknąć wiele zakamarków. Z resztą, świat przekonał się o tym chociażby czytając powieści Zafona!

#3 Gdańsk, Polska

To bardzo duże miasto i każdy podróżny łatwo się w nim odnajdzie. Ale trzeba przyznać, że historia Gdańska i poznanie go od tej drugiej, mniej komercyjnej strony, to sposób na naprawdę niezapomnianą podróż.

#4 Wiedeń, Austria

Wiedeń to jedno, wielkie, niekończące się zwiedzanie. Na dłuższą metę całkiem męczące. Wydaje się, że widzieliśmy już wszystko, a potem okazuje się, że wciąż wiele pozostało, a reszty się nie pamięta. U boku przewodnika taka podróż może mieć głębszy sens.

#5 Paryż, Francja

Jeżeli na wieżę Eiffla wejdzie z nami paryżanin, który wcześniej zabierze nas do swojej ulubionej kafejki na prawdziwie francuskie śniadanie to taka wyprawa nie będzie jedynie sztandarowym odwiedzeniem Paryża.

#6 Wrocław, Polska

Bije ostatnio rekordy popularności. Wrocław 2016 roku będzie promować polską kulturę na Starym Kontynencie w ramach akcji Europejska Stolica Kultury. Warto znaleźć przewodnika, który pokaże serce miasta, zdradzi sekrety i będzie miał cierpliwość, żeby opowiedzieć, czemu we Wrocławiu jest ponad 130 mostów.

#7 Londyn, Anglia

W tej metropolii można się poczuć zagubionym. Przewodnik to niemalże ratownik! Co zobaczyć? Gdzie poczuć prawdziwy Londyn? Jak zorganizować swój czas, żeby zgłębić jak najwięcej?

#8 Warszawa, Polska

Zobaczyć najważniejsze punkty Warszawy nie jest trudno. Ale wgryźć się w nią i jej historię, zobaczyć ciekawe dzielnice i najpiękniejsze zakątki – to uda się tylko z kimś, kto w Warszawie żyje i kto ją kocha. Pałac Kultury i Starówka to przecież jedynie wierzchołek.

Miasta z przewodnikiem | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com