Mapa lotów. Co odmrażają linie lotnicze? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Mapa lotów. Co odmrażają linie lotnicze?

Qatar Airways odmraża loty, do końca czerwca wznowi 80 europejskich połączeń. Turkish Airlines odmraża 20 połączeń, a holenderski KLM opublikuje listę miejsc, gdzie będzie latał. Jak w tych prognozach wypada Polska?

Qatar Airways do końca maja chce latać do 52 miast, m.in. Sydney, Chicago, Pekinu czy Tokio, i stopniowo powiększać tę skalę o kolejne 23 lotniska, m.in. Madryt, Sztokholm, Manchester, Monachium, Zurych, Wiedeń, Berlin i Budapeszt. Na tej liście nie znalazła się Warszawa, co oznacza, że na wznowienie lotów do Polski będziemy musieli poczekać o wiele dłużej.

Turkish Airlines wznawia regularne loty międzynarodowe od 28 maja do 19 krajów (m.in. Kanady, Holandii, Izraela, Chin i Japonii). Polska zostanie włączona do tych połączeń najprawdopodobniej dopiero w lipcu lub sierpniu.

Mapa podniebnych restrykcji

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co się dzieje na niebie, możecie śledzić specjalnie opracowaną mapę. Pamiętajcie, że trzeba również sprawdzać obowiązujące przepisy, dotyczące danego kraju.

 

Legenda:

Całkowicie zamknięty: tylko obywatele, mieszkańcy powracający do domu lub osoby w innych szczególnych okolicznościach mogą wjechać do kraju.

Częściowo zamknięty: wjazd do kraju może zależeć od obywatelstwa, pochodzenia lub innych szczegółowych przepisów.

Bez ograniczeń: w kraju nie obowiązują formalne ograniczenia wjazdu, ale sytuacja nadal jest monitorowana.

Zobaczcie również, jakie zasady będą panowały w samolotach w związku z koronawirusem.

Mapa lotów. Co odmrażają linie lotnicze? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!