Malownicze doliny | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Malownicze doliny | TOP 6

Wszyscy znamy sławne szczyty Alp czy Himalajów, często podziwiamy majestat tych gór na fotografiach i filmach. A co z rozciągającymi się u ich stóp dolinami? One też zasługują na uwagę! Dzisiaj uciekamy w marzeniach naprawdę wysoko. 

#6 Haa (Bhutan)

Jak mówią legendy, Ukrytą Dolinę na swoją siedzibę wybrały liczne bóstwa. Biorąc pod uwagę, jak piękne jest to miejsce, nie należy się dziwić.

#5 Lötschental (Szwajcaria) 

Dolina leżąca na pograniczu Alp Pennińskich i Alp Berneńskich znajduje się z dala od najbardziej zatłoczonych ośrodków turystycznych. Niektóre wioski wyglądają tu tak, jakby czas dawno się w nich zatrzymał

#4 Barun (Nepal)

Nie docierają tu tłumy turystów, dzięki czemu okoliczna przyroda wciąż jest dzika i piękna, a kultura i zwyczaje mieszkańców doliny niezmienne od wieków.

#3 Harau (Indonezja)

Poletka ryżowe i palmy, wodospady i strome góry. Te piękne widoki podziwiać można w zachodniej części Sumatry.

#2 Lauterbrunnen (Szwajcaria)

Kilkadziesiąt wodospadów i podziemne labirynty jaskiń, otulone mgłą szczyty i malownicze wioski, przycupnięte pod lasem. Drugi na dzisiejszej liście powód, by odwiedzić Helwetów.

#1 Kalalau (Hawaje)

Nie dość, że mamy tu pełną bujnej zieleni dolinę, ogrodzoną potężnymi górami, to jeszcze wszystko to znajduje się nad brzegiem oceanu. Kraina jak z baśni!

Malownicze doliny | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!