Mali naukowcy z Tajlandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Mali naukowcy z Tajlandii

Co decyduje o tym, że ktoś zostaje naukowcem? Odwieczna ciekawość? Pasja? A może przypadek? W tajlandzkiej szkole Little Scientists House nauczyciele wychodzą z założenia, że podsycanie naukowej ciekawości należy podsycać od najmłodszych lat.

Innowacyjny program uczenia w tej szkole opiera się na wrodzonej ciekawości każdego człowieka do poznawania świata. Uczniowie są zachęcani do zadawania pytań i przeprowadzania eksperymentów w celu znalezienia odpowiedzi. Tu wszystko jest możliwe, a wyobraźnia rozwija się na najwyższych obrotach.

W nadmorskim mieście w Pattaya można poznać naprawdę niesamowite dzieciaki, które swoje wątpliwości rozwijają empirycznie. Każda lekcja to frajda i mnóstwo ciekawostek – na przykład w trakcie szukania odpowiedzi, dlaczego łódź nie tonie.

 

 

Projekt zaczął funkcjonować w 2009 roku, gdy księżniczka Maha Chakri Sirindhorn podpatrzyła podobną inicjatywę w Niemczech i zainspirowała National Science Museum do podjęcia podobnej inicjatywy. To nie wszystko: w Tajlandii brakuje inżynierów i naukowców, dlatego Little Scientists House to nadzieja na nowe pokolenie, które będzie chciało pracować w tym zawodzie.

Badania potwierdziły, że pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do uczenia się i zgłębiania wiedzy u dzieci w szkole podstawowej pomaga rozwijać zdolności i naturalną chęć poznawania świata.

Mali naukowcy z Tajlandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!