Malezja | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Malezja | TOP 6

Polacy wciąż niewiele wiedzą o Malezji i rzadko odwiedzają tę dawną brytyjską kolonię. Znacznie chętniej przylatują do jej północnego sąsiada, czyli Tajlandii. A przecież Malezja ma tyle do zaoferowania!

#6 Kuala Lumpur

Sto lat temu – tuzin drewnianych chat na bagnistym brzegu rzeki. Dziś – jedna z najszybciej rozwijających się azjatyckich metropolii, w której żyją obok siebie Malajowie, Chińczycy, Hindusi i przybysze z całego kontynentu.

#5 Malakka

Stary port handlowy, w którym jeden obok drugiego stoją kolonialne zabytki, pozostawione przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików. I jeszcze to cudne Chinatown!

#4 Kota Kinabalu

Bo Malezja to też wyspa Borneo! Na przykład to właśnie portowe miasto, jeszcze pół wieku temu noszące nazwę Jesselton, otoczone zachwycającą przyrodą.

#3 Cameron Highlands

Może niezbyt wysokie, ale przepiękne góry ze słynnymi plantacjami herbaty. No i można tu odpocząć od malezyjskiego żaru w „chłodzie” tylko czasem przekraczającym 25 stopni.

#2 George Town

Port na wyspie Penang ma fascynującą historię, którą po prostu trzeba poznać odwiedzając tutejsze muzeum. Słynie też ze wspaniałej architektury oraz najlepszego jedzenia w kraju.

#1 Langkawi

Chcecie odpocząć na rajskiej plaży? Zapomnijcie o Tajlandii! Wybierzcie magiczny archipelag Langkawi – sto pięknych wysp na Morzu Adamańskim. I niedaleko stąd do wspomnianego wyżej George Town.

Malezja | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.