Małe miasteczka, małe perły Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Małe miasteczka, małe perły

Malutkie miasteczka, rozsiane po całym świecie. Miniaturowe mieściny, które często okazują się perełkami. Wspomina się je najmilej i chce się do nich wracać. Znacie jakieś? Polecamy kilka miejscówek! Które podobają się wam najbardziej? 

Zell am See | Austria

Położone pomiędzy turkusowym jeziorem Zell i potężną górą Schmittenhöhe. Miasteczko słynie wielu atrakcji: zimą można jeździć tu na nartach i snowboardzie. Latem na podróżników czeka pływanie, jazda na rowerze i piesze wędrówki.

Bled | Słowenia

Miejscowość znajduje się w regionie Górna Kraina w północno-zachodniej Słowenii, nad jeziorem Bled. Słynie między innymi z XVII-wiecznego kościoła, położonego na wyspie Bled. Można dostać się do niego łodzią. Samo miasteczko oferuje przepiękne tereny na trekkingi. To coś dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

Obidos, Portugalia

Otoczone murem miasteczko na wzgórzu wciąż emanuje tą samą charyzmą, która przykuła uwagę królowej Izabeli w XIII wieku. A otrzymała je w prezencie ślubnym od swojego męża. To doskonała miejscówka dla miłośników zabytkowej architektury i wąskich, kamiennych uliczek.

Ambleside, Anglia

Urokliwe miasteczko Ambleside jest bramą do słynnej angielskiej Krainy Jezior (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa). Dużo zieleni, przytulne puby i małe sklepiki sprawią, że poczujecie się swojsko, a XVII-wieczny Bridge House zachwyci miłośników historii!

Małe miasteczka, małe perły Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!