Majówka na rowerze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Majówka na rowerze

Majówka. Ukochana przez Polaków. W tym roku czeka nas bardzo długo weekend, godna inauguracja sezonu. Rodacy wyciągają z piwnic nie tylko zestawy grillowe i meble do ogródka, ale także rowery. Niektórzy w ogóle ich chowają. Ale jeżeli wy odkurzyliście właśnie swój sprzęt, wybierz się z nami. Najlepiej Wielkopolskim Systemem Szlaków Rowerowych.

Znacie szlak Green Velo? – to projekt, który połączył kilka polskich województw trasą rowerową. Jednak podobnych miejsc w Polsce nie brakuje. Województwo Wielkopolskie wiedzie w tym względzie prym. Co miniecie po drodze? Najpiękniejsze, najbardziej malownicze miasta i zakątki naszego kraju.

Piastowski Trakt Rowerowy

Na tej trasie czekają na was trzy pomniki historii. W Poznaniu odwiedzicie między innymi Ostrów Tumski, Zagórze, średniowieczne osady.

Ciekawym punktem jest Ostrów Lednicki, wyspa na jeziorze Lednica, gdzie najprawdopodobniej odbył się Chrzest Polski. Pachnie historią! Można nacieszyć oczy spuścizną Polan i przypomnieć sobie, że historia naszego kraju to nie tylko martyrologia, ale także wielcy królowie, zaprawieni w bojach.

Ostatnim ważnym przystankiem jest Gniezno. Tu także przypomnicie sobie dzieje Polski i nacieszycie oczy widokami.

 

 

Piastowski szlak rowerowy ma 104 km i jest oznaczony kolorem czarnym.

Pierścień rowerowy dookoła Poznania

Ta trasa była jedną z pierwszych, jaką opracowano. 164 km do pokonania, gdzie będziecie mogli podziwiać cudne pomniki przyrody, między innymi rezerwat Gogulec w Suchym Lesie (brzmi dosyć bajecznie i w sumie taki jest!) Trasa została oznaczona kolorem pomarańczowym.

Szlak Stu Jezior

Nazwa tej trasy jest chyba najciekawsza ze wszystkich. Tak mogłyby wyglądać całe wakacje, ale… weekend majowy również, jak najbardziej! Na tym szlaku aż roi się od widoków. Pomykając na rowerze, zobaczycie późnobarokowy kościół pw. św. Michała z II poł. XVIII w. w Kiekrzu, z kolei w Baborówku napotkacie pałac neorenesansowy z końca XIX w. Warto jechać chociażby po to, aby zobaczyć zabytkowe Szamotuły, w których można spędzić cały dzień i się nie nudzić…

 

W rowerach siła

Rowery są modne, rowery podbiły serca Polaków. Wygląda na to, że ta moda nie minie. I dobrze. Jeszcze wiele w Polsce trzeba zobaczyć, odkryć, przejechać. Czekają na was szlak Bursztynowy, Ziemiański, Nadwarciański i Transwielkopolska trasa rowerowa.

 

Majówka na rowerze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!