Łowcy głów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Łowcy głów

Konyak ? indyjskie plemię łowców głów. Konyakowie uważają, że głowa lub czaszka to równocześnie siedziba duszy. Czy nadal żyją i działają w ten sam sposób?

Fotograf Omar Reda odwiedził Nagaland, północno-wschodni stan Indii, gdzie spotkał i sfotografował najstarszych członków plemienia Konyak.  Dawniej  Konyakowie głowy swoich wrogów uważali za trofea. Dzisiaj z tej tradycji pozostały już tylko opowieści, opowiadane niechętnie.

Jak się okazuje, pomimo swojej ?reputacji?, Konyakowie okazali się dla Omara gościnni i uprzejmi. Wśród młodszych pokoleń widać już, jak współczesność każe zacierać dawne szlaki, choć wioska nadal ma swojego wodza, a domy zdobione są przez głowy ? nie ludzi, ale bawołów. To oznaka majętności właściciela.

Co ciekawe, Konyakowie nie są wcale dumni ze swojej krwawej historii. Zdają sobie sprawę, jak postrzega się ich dawne zwyczaje i nie lubią o tym opowiadać. Mimo to, powodem do dumy na pewno pozostaje bycie wojownikiem.

Podróże Omara są niezwykłe. To nie pierwsze plemię, jakie odwiedził. Dzięki niemu pamięć o ?prawie zapomnianych? może przetrwać!

Łowcy głów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com