Loty do Rwandy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Loty do Rwandy

Niewielkie i bardzo biedne państwo leżące pośrodku Afryki stawia dziś na turystykę.

Pierwsze skojarzenie z Rwandą? Dla wielu osób będzie to ludobójstwo dokonane w 1994 roku, kiedy to bojówki Hutu wymordowały około miliona Tutsi. Inne skojarzenia? Bieda, analfabetyzm, brak elektryczności i przemysłu.

Ale Rwanda, zwana Krajem Tysiąca Wzgórz, to także trzy wspaniałe parki narodowe: Park Wulkanów, Park Lasu Nyungwe i Park Akagera. To kraj, do którego w zeszłym miesiącu wróciły czarne nosorożce, przed dekadą wytrzebione przez kłusowników. Kraj, w którym spotkać można, również zagrożone wyginięciem, goryle górskie, czyli największe spośród człekokształtnych map – samiec ważyć może ponad dwieście kilo!

Przyciągająca podróżników przyroda pomóc ma Rwandzie wydostać się z biedy. Rozwój branży turystycznej właśnie wyraźnie przyspiesza – oto pod koniec maja krajowy przewoźnik RwandAir uruchomi pierwsze połączenie z Europą. Trzy razy w tygodniu odbywać się będą loty z Londyn-Gatwick do Kigali, stolicy i największego miasta Rwandy. Jednocześnie w pobliżu parków budowane są nowe hotele. Niektóre skromniejsze, inne luksusowe. Czy zatem Rwanda trafi wkrótce na listę najciekawszych kierunków wakacyjnych?

Loty do Rwandy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.