LOT wznawia połączenia krajowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

LOT wznawia połączenia krajowe

Polskie linie lotnicze lot szykują się do wznowienia połączeń lotniczych. Na początek uruchomione zostaną połączenia wewnątrz kraju. Obecnie LOT zawiesił swoje działania do 31 maja, więc pierwszych lotów przewoźnika możemy się spodziewać w czerwcu.

Wznawianie lotów rozpoczniemy od połączeń krajowych, co usprawni transport wewnętrzny, wesprze lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzimy nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów po pandemii, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA – podkreśla Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

Jednocześnie LOT zastrzega, że będzie zarządzać lotami w zależności od zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej.

Kolejne kroki są jeszcze dyskutowane, ale logiczną kontynuacją wydaje się stopniowe przywracanie międzynarodowego ruchu lotniczego, zaczynając od krajów o niskim ryzyku epidemicznym i jednocześnie cieszących się do tej pory szczególnym zainteresowaniem ze strony pasażerów – dodaje Czernicki.

 

 

Obecnie LOT zapowiada wznowienia połączeń w ośmiu krajowych portach lotniczych:

• Warszawa-Gdańsk – do trzech razy dziennie
• Warszawa-Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław i Zielona Góra – do dwóch razy dziennie
• Kraków-Gdańsk – raz dziennie

Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny w ramach kraju – czytamy na stronie przewoźnika.

 

 

Przewoźnik wdrożył procedury bezpieczeństwa #BezpiecznyLOT. Zainstalowane filtry HEPA usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów, pokład samolotu będzie regularnie dezynfekowany, a załoga i pasażerowie będą obowiązkowo nosić maseczki. Jednocześnie lot pracuje nad wprowadzeniem samoobsługi, m.in. w zakresie odprawy online i samodzielnego boardingu. Szczegóły poznamy 25 maja.

LOT wznawia połączenia krajowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!