Lot wokół globu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Lot wokół globu

Dwóch przyjaciół wsiadło do małego samolotu i wyruszyło w wielką podróż. Okrążyli świat!

Louis Cole to filmowiec, youtuber i podróżnik. Juan-Peter Schulze jest natomiast pilotem. Gdy taki duet decyduje się na wyprawę wokół globu, musi to być coś wyjątkowego. I było. No bo kto wyruszłby dwumiejscową cessną?

Projekt udało się zrealizować dzięki udanej akcji crowdfundingowej. Louis i Juan-Peter przekonali internautów obietnicami regularnego prezentowania relacji z wyprawy w formie fotografii i nagrań wideo oraz stworzenia filmu dokumentalnego „Beyond Borders”. Ma on celebrować różnorodność, którą udało się zachować w dzisiejszym świecie pomimo globalizacji.

W ciągu trzech miesięcy odwiedzili ponad dwadzieścia krajów na sześciu kontynentach. Między innymi Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Indie, kilka państw arabskich, kilka europejskich… Przez Atlantyk lecieli z przystankami na Grenlandii i Islandii. Największym wyzwaniem okazała się jednak podróż w granicach jednego kraju. Były to Stany Zjednoczone, a mowa o długim locie z Hawajów do Kalifornii. Mieli problemy z cessną, na szczęście obyło się bez niebezpiecznych konsekwencji.

– Gdybyśmy robili to jeszcze raz, nie ustalałbym z góry daty powrotu – powiedział Louis Cole po okrążeniu świata. – Ta podróż mogłaby trwać nawet rok!

Lot wokół globu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.